bunnyfromspace47
bunnyfromspace47 bunnyfromspace47
  • 24-07-2021
  • Mathematics
contestada

A photographer bought 35 rolls for $136.44 what was the price of one roll

Respuesta :

MommaBear2012 MommaBear2012
  • 24-07-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

136.44/35= (rounded tot the nearest hundredth) $3.90

Answer Link
beccamorake8
beccamorake8 beccamorake8
  • 24-07-2021

Answer:

136.44÷36 =3.79

3.79×36=136.44

Step-by-step explanation:

So one ball cost 3. 79

Answer Link

Otras preguntas

which expression is equivalent to (7x-5)-(3x-2)?
In how many cells are the functions of unicellular organisms performed? 1 cell 2 cells 3 cells 4 cells
HELP PLEASE Which of the following conditions occurs as a solid melts? 1. Kinetic energy of the molecules exceeds the strength of the intermolecular forces. 2.
How did prince Henry change the course of Portugals history.
Mrs. Morales wrote a test with 15 questions covering spelling and vocabulary. Spelling questions (x) are worth 5 point and vocabulary questions (y) are worth 10
These nations have large supplies of petroleum. BahrainIsraelJordanLibyaSaudi ArabiaUnited Arab Emirates
How did the plebeians gain political rights
Daniel is three years older than twice his brother's age. Daniel is 17. Fill in the box with the expression that represents the age of Daniel's brother. Let b r
Enter the molecular formula for butane, C4H10. express in a chemical formula
Imagine driving down the highway and reading a sign that states "Save the planet—don’t litter."Which technique of policy enactment is being used?.