uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

•What is an historical idea or event that supports Douglas’s point of view?
Where is the homeland of the Burgundians
is a skunk a herbivore
The quotient of a number and 4 decreased by 10 is 2
Read the description. A _____ audience is likely to be more sympathetic. What word best completes this sentence? passive friendly neutral hostile
what fraction of 30 is 25?
What is the antecedent of the underlined personal pronoun? Each of the boys wore his favorite jersey to the game. A. Each B. jersey C. game D. boys
Three points lie on the same straight line. If each point can act as an endpoint, how many distinct line segments can be formed using the set of points?
The Budget Balance Is Equal To? (Points: 1) Taxes Minus Government Transfers Minus Government Spending Taxes Minus Government Spending Government Spending Minus
round 45,122 to the nearest ten thousand