Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2014
  • Mathematics
contestada

Four gallons of paint cost $49.44. Which equation can be used to find c, the cost per gallon?

Respuesta :

logo88
logo88 logo88
  • 23-09-2014
Four gallons of paint cost $49.44. Which equation can be used to find c, the cost per gallon?
c=$49.44/4
c= $12.36 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

The formation of which of the following cannot be explained by the nebular model? a. The Sun c. The Milky Way galaxy b. The planets in our solar system d. Comet
In Saudi Arabia’s monarchy, most government positions are held by __________.
The price of a 18 oz drink is $2.34, which is a rate of _____ per _____. Please answer in a proportion! Thank you! ^^
When doing curls, John is careful to extend through the full range of motion and quickly lock his elbows to make sure that he does not drop the weight. This i
A plane intersects a double-napped cone so that it contains the generating line. Which geometric shape is formed? Circle Point Parabola line And 17. what
The 1820 Missouri Compromise set the dividing line between slave and free states at _____.
Economic development is a measure of
What would happen if more of the sun's heat became trapped in earth's atmosphere,and less heat was released into space
a bitter debate took place bewteen henry ii and the church because
Which statement describes Tennyson's purpose in "The Charge of the Light Brigade" and Southey's purpose in "The Battle of Blenheim"? A. Tennyson's poem critici